Sabriel

15. ledna 2007 v 19:55 |  Sabriel

Sabriel

Jednou, když jsem opět se svými parťáky navštívila nám známou Knihu, nemohla sem si nevšimnout nové knížky na polici v mém oblíbeném oddělení. Zamířila jsem tam. Už jen název a obal mě upoutal. Sabriel. Myslela jsem si, že to bude o nějakém chlapci, ale jak jsem bylai překvapena. Ale o tom až později.
Po pár dnech strávených přemýšlením o této knížce jsem došla k závěru, že si ji musím přečíst a další den sem si ji koupila. Už ve škole sem to nemohla vydržet a dala se do čtení… .
Sabriel je dívka, která studuje na Wyverleyské akademii v Ancelstierre. Jednoho dne ji však dojde poselství od jejího otce. Ale jaké poselství to je. Pošle ho po sluhovi,který už nepatří mezi živé. Tento sluha neboli posel Sabriel předá meč a bandalír se sedmi zvonci - Sabrielnino dědictví po otci. Sabriel pochopí, že se jejímu otci něco stalo a proto se vydává do Starého království, do království, kde se narodila, do země, kde nefungují žádné stroje, do země, kde lidé umí kouzlit, do země, kde Mrtvý nezůstávají mezi Mrtvými. Sabriel přechází Zeď. Zeď, která je jedinou zábranou mezi těmito dvěmi zeměmi. Když se Sabriel ocitne ve Starém království, zjistí, jak je na tom špatně. Necromanti ničí vše co jde. Sabriel, jakožto nástupce Abhorsena, se musí s řadami Mrtvými vypořádat, aby svého otce našla.
Pouze s pomocí Prubíře, mladíka, kterého vysvobodila s dřevěné figuríny a jediného potomka královny a Macka, staletého sluhy Abhorsenů, se jí to však podaří, ale otce se již mezi živé přivést nepodaří. Proto Sabriel musí nastoupit na jeho místo a stát se tak pravou Abhorsenkou. Společně pak musí čelit Kerrigorovi, nejvyššímu z Mrtvých, který se rozhodl vstoupit mezi živé…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anire Anire | 9. května 2007 v 15:20 | Reagovat

Celou trilogii Starého královsvtí přímo zbožňuji.=) G.Nix je skvělý spisovatel.;-)

2 Kate Kate | 10. května 2007 v 9:20 | Reagovat

sohlasim ;-)

3 Siwic Siwic | 29. ledna 2008 v 18:27 | Reagovat

So do I ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama